Lokalizacja - Zakład Pogrzebowy Jankowscy

Gościniec 10,
05-077 Warszawa-Wesoła

Kontakt całodobowy - Zakład Pogrzebowy Jankowscy

22 773 19 31
608 630 479

Lokalizacja - Zakład Pogrzebowy Jankowscy

Armii Krajowej 76,
05-071 Sulejówek-Miłosna

Kontakt całodobowy - Zakład Pogrzebowy Jankowscy

22 783 42 47
602 212 794

Kosmetyka i balsamacja

Strona główna » Kosmetyka i balsamacja
tanatokosmetyka i balsamacja Jankowscy

Tanatokosmetyka to szereg zabiegów, mających na celu przygotowanie zmarłego do pochówku. Zabiegi te obejmują zarówno wykonanie toalety pośmiertnej, makijażu zmarłego, jak i jego ubranie. Czynności te zlecane są obecnie zakładowi pogrzebowemu, choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu zajmowała się nimi głównie najbliższa rodzina zmarłego. Ważnym jest jednak, aby wszystkie tego typu zabiegi zostały wykonane profesjonalnie, a to jest możliwe jedynie wtedy, gdy powierza się je profesjonalistom.

Zabiegi tanatokosmetyczne odgrywają niezwykle ważną rolę, zarówno w kwestii higienicznej, jak i estetycznej. Zakład pogrzebowy Jankowscy zapewnia wykonanie nie tylko zabiegów kosmetyki pośmiertnej, ale i balsamacji.

Balsamacja – zwana inaczej tanatopraksją – powstrzymuje naturalne procesy rozkładu ciała, dezynfekuje je, nadając jednocześnie zmarłemu naturalny wygląd, który przynosi ukojenie jego bliskim.

W naszym zakładzie pogrzebowym posiadamy specjalistów od tanatokosmetyki i balsamacji. Dbają oni o to, by przygotować ciało zmarłego nie tylko zgodnie z zasadami tego typu zabiegów, ale i ze wskazówkami przekazanymi przez rodzinę. Z pełnym szacunkiem dla zmarłego, nadają mu oni mu naturalny i godny wygląd, wykonując każdą czynność z precyzją i delikatnością.