Poradnik

Zgon w domu Rozwiń

W sytuacji gdy zgon nastąpił w domu, należy w pierwszej kolejności wezwać lekarza, który stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu. Następnie zadzwonić pod jeden z naszych całodobowych telefonów 22 783 42 47 lub 22 773 19 31, zgłosić zgon i zamówić przewóz osoby zmarłej do chłodni. Z kartą zgonu i dowodem osobistym osoby zmarłej należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego (w gminie właściwej dla miejsca gdzie nastąpił zgon) odebrać akt zgonu. Z aktem zgonu zapraszamy Państwa do jednego z naszych biur, gdzie wykwalifikowana i miła obsługa doradzi i pomoże Państwu zorganizować ceremonię pogrzebową.

Zwiń

Zgon w szpitalu Rozwiń

W sytuacji gdy zgon nastąpił w szpitalu należy w pierwszej kolejności udać się do szpitala, aby odebrać kartę zgonu. Z kartą zgonu i dowodem osobistym osoby zmarłej należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego (w gminie właściwej dla miejsca gdzie nastąpił zgon) odebrać akt zgonu. Z aktem zgonu zapraszamy Państwa do jednego z naszych biur, gdzie wykwalifikowana i miła obsługa doradzi i pomoże Państwu zorganizować ceremonię pogrzebową. Jeśli z jakichś powodów nie mają Państwo aktu zgonu (np. nie byli Państwo jeszcze w szpitalu, szpital nie wydał Państwu karty zgonu, w szpitalu będzie przeprowadzana sekcja zwłok itp.) zachęcamy Państwa do kontaktu z nami pod jednym z naszych całodobowych telefonów 22 783 42 47 lub 22 773 19 31, gdzie nasza obsługa ustali już z Państwem, niektóre szczegóły dotyczące organizacji ceremonii pogrzebowej.

Zwiń

Zgon, którym zajmuje się prokuratura Rozwiń

W sytuacji gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku lub istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa wezwany na miejsce zgonu lekarz powiadamia policję, a ta powiadamia prokuraturę. Prokuratura najczęściej zleca przewóz osoby zmarłej do zakładu medycyny sądowej i wykonanie sekcji zwłok. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok wydawane jest zezwolenie na odebranie ciała. Na podstawie tego zezwolenia zakład medycyny sądowej wyda ciało i kartę zgonu. Z kartą zgonu i dowodem osobistym osoby zmarłej należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego (w gminie właściwej dla miejsca gdzie nastąpił zgon) odebrać akt zgonu. Z aktem zgonu zapraszamy Państwa do jednego z naszych biur, gdzie wykwalifikowana i miła obsługa doradzi i pomoże Państwu zorganizować ceremonię pogrzebową.

Zwiń

We wszystkich nietypowych sytuacjach (szczególnie gdy zgonem zajmuje się prokuratura, a także dotyczących przewozu ciała na większą odległość w Polsce) lub w razie jakichkolwiek innych wątpliwości służymy Państwu pomocą pod całodobowymi telefonami 22 783 42 47 lub 22 773 19 31 i w naszych biurach.

Kontakt

ul. Armii Krajowej 76
05-071 Sulejówek-Miłosna
22 783 42 47
602 212 794
ul. Gościniec 10
05-077 Warszawa-Wesoła
22 773 19 31
608 630 479